KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13823012
nr 1382 3012
Klaus Clausmeyer
(1887-1968), Tyskland
Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på duk, 59x48cm, yttermått inklusive ram: 75x66cm
Kondition: lagad duk
Klaus Clausmeyer, tysk målare född 1887, död 1968.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 mars 2021
kl 19:09:24
27/2 17:29:34